Maxi L-Carnitine

Kullanım Önerisi:
Günde 1-2 tablet egzersiz programlarından ve yemeklerden önce

Uyarı:
Maxi L-Carnitine tabletleri neme karşı çok duyarlıdır, kısa sürede tablet bütünlüğü bozulabilir. Şişeyi açtıktan sonra pamuğu çıkarınız ve nem almayacak yerlerde saklayınız.

Ambalaj:
30'luk cam şişede

Ürün Formu:
Tablet

Ambalaj Perakende Satış Fiyatı
30 Tablet 54,95 YTL

Yağların enerjiye çevrilmesi için

Araştırmalar L-Carnitine'in vücutta depolanan yağların enerjiye çevrilmesinde önemli rol oynadığını,hipogliseminin kontrolüne yardımcı olduğu,kalbi güçlendirdiği ve kalp krizi riskini azalttığını göstermektedir.L-Carnitine vücutta iki esansiyel amino asit olan L-Lysine ve L-Methionine'den sentezlenir ve bu işlem sırasında vücutta yeterli miktarda C,B3,B6 vitaminleri ve demir bulunmalıdır.L-Carnitine'in en önemli görevi büyük yağ moleküllerinin enerjiye dönüştürülmesine yardımcı olmasıdır.L-Carnitine yetersizliğinde yağın büyük bir kısmı yakılamaz ve hücrede birikir ya da trigliserit ve yağ olarak kan dolaşımına katılır.

Düzenli egzersiz programlarında,L-Carnitine takviyesi yapılmasıyla daha fazla yağın enerjiye dönüşmesi mümkündür.
L-Carnitine kalp için koruyucudur,yapılan çalışmalarda kalp hastalarının egzersiz dayanıklılığını artırdığı ve süresini uzattığı bulunmuştur.
L-Carnitine'in besin kaynakları et ve süt ürünleridir.Sebze,meyve ve tahıllarda bulunmaz ya da çok az miktarlarda bulunur.Bu nedenle vejetaryenler için önemli bir takviyedir.Her Solgar Maxi L-Carnitine tabletinde 500 mg L-Carnitine bulunur.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !